Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency skasowany po 2 sezonie

 

Mamy smutne wieści dla wielbicieli przygód Dirka Gently’ego. Serial „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego” nie otrzymał zamówienia na trzeci sezon. W rolach głównych w serialu występowali Samuel Barnett, Elijah Wood, Hannah Marks, Fiona Dourif i Jade Eshete.

Stacja BBC America podjęła decyzję o skasowaniu całkiem pozytywnie przyjętego komediowego serialu sci-fi na podstawie powieści Douglasa Adamsa. Choć serial zbierał dobre recenzje zarówno od krytyków i widzów, to niestety oglądalność serialu nie była zadowalająca dla stacji. Informacja o braku zamówienia na kolejny sezon pojawiła się na oficjalnym profilu „Dirk Gently’s Holistic Detective Agency” na Facebook.

Możliwe, że nie zobaczymy więc kolejnych zwariowanych przygód detektywa Dirka Gently’ego i jego przyjaciół. Istnieje jednak promyk nadziei dla produkcji: serial powstawał w kooperacji między BBC America i Netflixem, możliwe więc, że platforma uratuje produkcję, która zgromadziła wokół siebie grono oddanych fanów. Nie byłby to odosobniony przypadek, Netlfix „uratował” wcześniej chociażby „Czarne lustro”.