Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Arcyważne, Seriale

Disney potwierdza: serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem powstanie!

To już nie plotka, a fakt! Disney oficjalnie potwierdził, że na platformie streamingowej Donsey Plus zobaczymy serial limitowany o Lokim, postaci znanej z komiksów i Kinowego Uniwersum Marvela, a do roli powróci Tom Hiddleston.

Pogłoski o tym, że Disney przymierza się do realizacji serialu o Lokim pojawiły się już dwa miesiące temu. Wówczas Variety utrzymywało, że na zapowiedzianej przez wytwórnię platformie VoD Disney+ pojawią się aktorskie o bohaterach znanych z kinowych widowisk Marvela, którzy nie doczekali się solowych produkcji. Pierwsze miały powstać serie o Lokim i Scarlet Witch.

Dziś potwierdziły się informacje dotyczące pierwszej z tych postaci. Prezes i dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, podczas spotkania z inwestorami oficjalnie ogłosił, że powstanie serial o Lokim, a w roli głównej powróci rzecz jasna nikt inny, jak brytyjski aktor, Tom Hiddleston.

Iger nabrał jednak wody w usta i nie zdradził dalszych szczegółów planowanego serialu. Variety utrzymuje, że produkcja będzie się składać z sześciu-ośmiu odcinków, a jej powiązanie z głównym cyklem MCU będzie dość ścisłe, bo nad całością czuwać będzie sam Kevin Feige, czyli prezes Marvel Studios.

Szef Disneya nie zdradził również nic na temat pogłosek o kolejnych serialowych produkcjach dla wspomnianej Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), Nicka Fury’ego czy Falcona i Zimowego Żołnierza (Anthony Mackie i Sebastian Stan).