Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Disney przymierza się do seriali z kolejnymi bohaterami Marvela

Wcześniej informowaliśmy Was, że na platformie VOD Disneya w mini-serialach powrócą Scarlet Witch i Loki, których na wielkim ekranie portretują odpowiednio Elizabeth Olsen i Tom Hiddleston. Dziś pojawiły się doniesienia o kolejnych bohaterach z Marvela, którzy mają otrzymać własne projekty na małym ekranie.

Disney pragnie stworzyć własną platformę streamingową, która będzie mieć konkurencyjną i bardzo kuszącą ofertę, która przyciągnie uwagę użytkowników Netflixa, Amazona, Hulu czy HBO GO. Koncern posiada kilka obiecujących, wielkich marek, których odpowiedni rozwój, a przede wszystkim pomysł na interesujący projekt, może zagwarantować kasowy sukces disnejowskiego serwisu.

Disney i Marvel mają zamiar rozpocząć realizację nowych seriali z bohaterami z Kinowego Uniwersum Marvela. Loki i Scarlet Witch poszli na pierwszy ogień, o ich solowych mini-seriach już wiemy. To jednak nie koniec serialowej ofensywy Disneya.

Własnego serialu ma doczekać się także Nick Fury! Tymi rewelacjami podzielił się z fanami MCU Cosmic. Serwis dotarł do nieoficjalnych informacji o planowanych przez Disneya kolejnych dwóch serialach – jednym skupionym na postaci Nicka Fury’ego i drugim, o którym na razie nie wiadomo na jakim bohaterze się skupi. Nie wiadomo również czy Samuel L. Jackson powróci do roli Fury’ego.

Seriale z MCU powstające na zamówienie dla VOD Disneya będą liczyły 8 odcinków. Każdy z nich będzie dysponował wystarczająco dużym budżetem, by fani kinowych widowisk nie byli rozczarowani jakością seriali.