Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Disney rezygnuje z serialu o Gastonie i LeFou

Wytwórnia zmieniła plany wobec serialowego prequelu „Piękniej i Bestii”. Produkcja miała wystartować za kilka miesięcy, jednak teraz Disney rozmyślił się i projekt nie doczeka się realizacji.

Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, serialowy prequel „Pięknej i Bestii” w najbliższym czasie nie powstanie, choć wszystko było już przygotowane. Ogłoszono nazwiska gwiazd obsady, a ekipa filmowa miała rozpocząć zdjęcia za kilka miesięcy. Jednak teraz Disney zmienił zdanie. Dlaczego?

Oficjalnych powodów nie podano do wiadomości, ale z pogłosek wynika, że włodarze Disneya nie byli zadowoleni ze scenariusza serialu. Jeżeli fabuła zostanie poprawiona i zaakceptowana przez wytwórnię, to serial ma teoretycznie szanse powstać. Było to już drugie podejście do realizacji tego zapowiedzianego kilka lat temu projektu. Pierwotnie planowano nakręcić 6 odcinków, a w 2021 roku zwiększono ich liczbę do 8.

Akcja serialowego musicalu ze świata „Pięknej i Bestii” miała rozgrywać się przed wydarzeniami ukazanymi w filmie z 2017 roku. Serial miał skupiać się na postaciach Gastona (Luke Evans) i LeFou (Josh Gad) oraz jego przyrodniej siostry Tilly (Briana Middleton).

Tak o sytuacji na Twitterze napisał serialowy LeFou (Josh Gad):

Producentami, scenarzystami oraz showrunnerami serialu byli Josh Gad, Adam Horowitz oraz Edward Kitsis. Reżyserką pilotowego odcinka miała być Liesl Tommy („Pani Fletcher”). Muzykę skomponował Alan Menken („Pocahontas”, „Aladyn”), a teksty piosenek do pierwszego odcinka napisał Glenn Slater. Miejmy nadzieję, że twórcom i Disneyowi uda się dojść do porozumienia i serial powstanie.