Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Disney+ szykuje nową wersję Firefly!

Jak się okazuje podczas Dnia Inwestora Disney nie odkrył jeszcze wszystkich kart. Niedawno media obiegła bowiem informacja, że przygotowywana jest również nowa wersja „Firefly”, kultowego serialu Jossa Whedona.

Akcja „Firefly” rozgrywała się w XXVI wieku, w galaktyce opanowanej przez totalitarny reżim. Śledzimy tam losy Kapitana Malcolma Reynoldsa (Nathan Fillion), weterana Galaktycznej Wojny Domowej, który rekrutuje grupę opryszków jako załogę swojego statku „Serenity”. W rolach głównych występowali m.in. Morena Baccarin, Adam Baldwin, Alan Tudyk, Jewel Staite, Summer Glau, Gina Torres, Ron Glass i Sean Maher.

Serial był emitowany w latach 2002-2003 i doczekał się grona wiernych fanów, którzy po 14 odcinkach otrzymali również pełnometrażowy film pt. „Serenity” (2005) domykający wątki z serialu.

„Firefly” stał się popkulturową legendą i nic dziwnego, że powstał projekt odświeżenia serii. Nie wiadomo jakie dokładnie plany na powrót do uniwersum ma Disney. Jak donosi serwis Giant Freakin Robot, projekt znajduje się na wczesnym etapie prac, a historia Malcolma Reynoldsa i jego załogi ma zostać opowiedziana na nowo. Wiadomo, że nowy serial powstanie z przeznaczeniem na VOD Disneya, więc możemy się spodziewać, że będzie traktowany jako produkcja familijna. Pierwowzór Jossa Whedona miał kategorię PG-13.