Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Disney szykuje nowy serial animowany – Rocketeer

O nowym projekcie opartym na filmie „Rocketeer” („Człowiek rakieta”) z 1991 roku słyszymy w mediach od 2016 roku. Tym razem w sieci pojawiły się nowe informacje, z których wynika, że studio szykuje animowany serial o przygodach Człowieka Rakiety dla kanału Disney Junior.

„The Rocketeer” z 1991 roku wyreżyserował Joe Johnston w oparciu o serię komiksów autorstwa Dave’a Stevensa. Akcja tego filmu osadzona była w roku 1938 i skupiała się na postaci pilota-akrobaty o imieniu Cliff Secord, który postanawia wypróbować swój eksperymentalny jetpack. Przywdziewa przerażający kostium i bardzo zżywa się z nowym gadżetem. A ponieważ to czasy bliskie II Wojny Światowej, przychodzi mu walczyć ze złymi nazistami.

Teraz Disney Junior stworzy animowany serial dla dzieci pt. „The Rocketeer”, a oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

„The Rocketeer” przedstawi losy Kit, młodej dziewczyny, która w swoje urodziny otrzymuje niespodziewany prezent: zostaje wybrana na kolejnego Rocketeera! Wraz z rakietowym plecakiem otrzymuje miano superbohatera i sekretną tożsamość. Kit jest gotowa lecieć ratować świat. W jej przygodach pomogą jej przyjaciółka i gadżeciara Tesh oraz wujek-mechanik Ambrose.