Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Diuna otrzyma serialowy spin-off

Poznaliśmy nazwisko showrunnerki, której powierzono serial „Dune: The Sisterhood”. Serial będzie fabularnie powiązany z pełnometrażowymi filmami – będzie prequelem wydarzeń w nich przedstawionych. Projekt powstaje na zlecenie HBO Max.

W ostatnim czasie nie pojawiały się nowe informacje o serialu, jednak stacja HBO nie porzuciła projektu „Dune: The Sisterhood”. Wczoraj, wraz z nowym zwiastunem nadchodzącego kinowego widowiska „Diuna” w reżyserii Villeneuve, ogłoszono, że wybrano osobę odpowiedzialną za stworzenie serialowego spoin-offu. Została nią Diane Ademu-John, która na swoim koncie ma takie produkcje jak „Pamiętniki wampirów”, „The Originals” czy „Nawiedzony dwór w Bly”.

Serial zostanie oparty na książce „Zgromadzenie Żeńskie z Diuny”, osadzonej w uniwersum „Diuny” i napisanej przez Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona. Jej akcja toczy się kilka tysięcy lat przed wydarzeniami opisanymi przez Franka Herberta w oryginalnych „Kronikach Diuny”. Przedstawia historię opowiedzianą z perspektywy tajemniczych kobiet z zakonu Bene Gesserit.

Ademu-John zastąpiła na stanowisku Jona Spaihtsa, który pracował przy kinowej „Diunie” na stanowisku współscenarzysty. HBO planuje powierzyć reżyserię pilotowego odcinka „Dune: The Sisterhood” nikomu innemu jak Denisowi Villeneuve.