Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dlaczego Swamp Thing został skasowany?


Wiele osób wciąż zastanawia się, dlaczego dalsze losy „Swamp Thinga” zostały zawieszone zaledwie tydzień po premierze pierwszego odcinka. Szczególnie, że krytycy na Rotten Tomatoes ocenili serial na 92%, a w większości przypadków są zgodni, że telewizyjna produkcja bardzo dobrze oddaje klimat oryginału i w niektórych momentach naprawdę przeraża.

Sezon ma zostać wyemitowany do końca, ale Warner Bros. obecnie nie kryje, że drugiego sezonu nie będzie. Choć wytwórnia nie zdradziła jeszcze, co tak naprawdę stało za taką decyzją. Dlatego też w Sieci wciąż powstają nowe plotki, dlaczego nie będzie kontynuowany.

Jedna z nich wskazuje na ulgi podatkowe, które nie zostaną przyznane produkcji, ponieważ zgłoszenia źle skonstruowano. Podobno „Swamp Thing” powinien otrzymać aż 40 milionów dolarów ulgi od Karoliny Północnej, ale ta kwota ostatecznie została drastycznie zmniejszona, przez zamieszanie w dokumentach. Jednak pojawiają się głosy, które zaprzeczają temu i wskazują, że problem leży gdzie indziej.

Twórcy mieli wydać około 20 milionów dolarów na odcinek pilotażowy i na podstawie złożonego wniosku mieli uzyskać na niego prawie 5 milionów z programu grantowego. Z kolei następne 12 mln stan przekazał na pozostałą część pierwszego sezonu – i koszta były wiadome na początku projektu, więc cała sytuacja nie mogła mieć większego wpływu na anulowanie. Warner Bros. wiedział na co się pisze przed rozpoczęciem projektu. Ale niektórzy mówią, że serial po prostu jest zbyt kosztowny i wytwórnie nie ma zamiaru dalej w niego inwestować.

Inna pogłoska głosi, że za kasacją „Swamp Thinga” stoi niechęć producentów lub kadry kierowniczej do tego, co ten serial prezentuje, do treści jakie zawiera, gry aktorskiej i stylu, w jakim ostatecznie został zrobiony. Podobno wiele wskazuje, że za anulowaniem stoją jednak zakulisowe rozgrywki i niepowodzenia. Są również insynuacje, według których taka decyzja zapadła na długo przed premierą odcinka pilotażowego.

Na razie „Swamp Thing” domknie się we wciąż emitowanych epizodach pierwszego sezonu.


Źródło: comicbook.pl/rottentomatoes.com