Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dobry Omen na DVD

Serialowa adaptacja powieści Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana wreszcie pojawiła się na rynku polskim, choć nie za sprawą oryginalnej usługi telewizyjnej Amazon Prime, lecz nośników DVD.

„Good Omens” to adaptacja powieści Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana, która w Polsce ukazała się jako „Dobry omen”. Jej serialowa odsłona składa się z 6 odcinków i pojawiła się na Amazon Prime Video 31 maja.

Gwiazdami serialu są David Tennant, który wciela się w postać demona Crowleya oraz Michael Sheen, który gra anioła Aziraphale’a. Dziś poznaliśmy kolejnych aktorów, których zobaczymy w obsadzie. Benedict Cumberbatch („Doctor Strange”, „Sherlock”) zagra Szatana, a Frances McDormand („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Kochankowie z Księżyca”) użyczy swojego głosu postaci samego Boga.

Serial wyreżyserował Douglas Mackinnon, a wśród obsady pojawiają się: Adria Arjona (Anathema Device), Jack Whitehall (Newt Pulsifer), Michael McKean (Shadwell), Miranda Richardson (Madame Tracy), John Hamm (Gabriel), Derek Jacobi (Metatron), Sam Taylor Buck (Adam Young), a także Mark Gatiss, Ned Dennehy, Ariyon Bakare, Nick Offerman i Miranda Richardson.

Premiera “Good Omens” miała miejsce 31 maja 2019 roku.