Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dom Grozy zakończy się na 3 sezonie

Nie zobaczymy już kolejnego sezonu „Penny Dreadful”. Jego produkcja została oficjalnie zamknięta po trzech sezonach. Decyzja nie zapadła ze strony samej stacji, a twórcy serialu, Johna Logana. Uznał on, że zakończenie, jakie otrzymaliśmy, jest dla niego w pełni satysfakcjonujące. To coś, co chciał opowiedzieć właśnie w taki sposób. Uwaga na spoilery.

Z jego decyzją zgodził się szef produkcji, David Nevins:

Taka jest teraz telewizja. Nie musimy robić siedmiu sezonów dla samego kręcenia ich. Niektóre seriale są do tego stworzone, inne nie. – mówi Nevins.

To jest serial o Vanessie Ives i jej walce z wiarą – oto jak jedna kobieta zmaga się z Bogiem i z Diabłem. W połowie drugiego sezonu, kiedy go kręciliśmy – czyli jakieś dwa lata temu – zdałem sobie sprawę z naszej pozycji. Kobieta, która traci wiarę w drugim sezonie musi zrozumieć swoją drogę powrotną. Ile to zajmie? Dla mnie to była apoteoza – w końcu miała odnaleźć spokój u Boga. To właśnie tam zmierzał serial, więc porozmawiałem o tym z Evą, a potem z Dawidem. Niektóre wiersze mają być Jaiku, inne mają być sonetami, a jeszcze inne poematami. Ten miał być sonetem. Czuję, że to jest dobre. Możliwość pracy z Joshem Hartnettem, Timem Daltonem i Rory Kinnearem była absolutną radością. Ich zaangażowanie w serial nie ma sobie równych. To była trudna decyzja dla nas wszystkich. Było w tym wiele emocji. – komentuje John Logan.

Jeżeli będziecie tęsknić za Evą Green, to już niebawem będzie można ją zobaczyć w ekranizacji książki „Osobliwy dom pani Peregrine”.