Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dostęp do Netflixa nawet offline?

Jest wiele powodów, za które kochamy Netflix. To miejsce, gdzie możemy przebierać między serialami i filmami oraz oglądać je poprzez kliknięcie tylko jednego przycisku. Problemem jest tylko dostęp do dobrego wi-fi… A co jeśli chcecie obejrzeć ulubiony serial na pokładzie samolotu? Albo nad jeziorem? Pech!

Jednak zła passa może się skończyć, bowiem Netflix pracuje nad rozwiązaniem, które ma umożliwić ściąganie czy oglądanie niektórych programów offline. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to projekt ma ujrzeć światło dzienne do końca tego roku.

Netflix nie ogłosił tego jednoznacznie, ale są różne źródła, potwierdzające tę wersję. Jednym z nich jest Dan Taitz, COO Penthery, która zajmuje się rozwijaniem technologii pobierania filmów:

Wiemy z naszego źródła, że Netflix jest zainteresowany nabyciem takiego produktu. – tłumaczy.

Dawniej Netflix był bardzo przeciwny pomysłowi na opcję „download and go”:

To nigdy się nie zdarzy. – mówił Cliff Edwards, dyrektor do spraw komunikacji pomiędzy firmami. Nawet kiedy Amazon poszedł w tym kierunku, Netflix wciąż pozostawał sceptyczny. Jak widać nieco złagodnieli i zmienili postawę:

Powinniśmy zachować otwarty umysł na taką opcję. – powiedział Reed Hastings, dyrektor generalny Netflixa. – Byliśmy skupieni na opcji „click and watch” oraz na pięknie i prostocie streamingu. Ale w miarę jak rozszerzamy się na cały świat, gdzie widzimy nierówny zestaw sieci, jest to coś, na co powinniśmy mieć otwarty umysł. – podkreślił Hastings.

Myślicie, że Netflixowi ten pomysł wyjdzie im na dobre?