Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Drugi sezon serialu Legion z pierwszą zapowiedzią

 

Stacja FX zaprezentowała w sieci oficjalny zwiastun drugiego sezonu serialu, który powstaje w oparciu o komiksy Marvela, „Legion”. Nowe odcinki zobaczymy już 3 kwietnia, a tymczasem nacieszmy oczy pierwszymi materiałami!

W rolach głównych w „Legionie” obok Dana Stevensa występują też Aubrey Plaza, Jean Smart, Rachel Keller, a także Bill Irwin, Katie Aselton, Jeremie Harris i Mackenzie Gray. Serial powraca na antenę FX we wtorek 3 kwietnia.

Scenariusz „Legionu” napisał Noah Hawley, który wspólnie z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem, Simonem Kinbergiem, Jephem Loebem oraz Johnem Cameronem pełni także funkcję producenta projektu.

„Legion” został oparty na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens), syn Charlesa Xaviera. Jest schizofrenikiem, który większość swojego życia spędził w szpitalach psychiatrycznych, gubiąc dni w ustalonej szpitalnej rutynie. Jego dotychczasową towarzyszką jest gadatliwa Lenny (Aubrey Plaza), alkoholiczka i narkomanka, która mimo wielokrotnych odwyków nie traci optymistycznego podejścia do życia. Rutynę Davida zaburza pojawienie się pięknej Syd (Rachel Keller). Zaczyna się rodzić między nimi uczucie, a David powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że być może głosy oraz wizje, których doświadcza mogą być jak najbardziej realne…