Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Drugi sezon Wiedźmina bez przeskoków czasowych

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów hitu Netflixa była decyzja twórców o rozbiciu akcji na kilka równoległych linii czasowych. W 2. sezonie „Wiedźmina” nie zastosowano już takiego rozwiązania.

Potwierdziła to showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich w rozmowie z Vulture:

– Wiele linii czasowych w 1. sezonie to był kontrowersyjny krok, ale narracyjie korzystny dla „Wiedźmina”. W 2. sezonie główni bohaterowie, Geralt, Yennefer i Ciri, znajdują się w tym samym czasie i mniej więcej w tym samym miejscu. Ta historia będzie miała bardziej chronologiczny charakter, ale to nie oznacza, że będzie to “jedna historia”. Choć mamy wszystkich bohaterów w jednym czasie, to jeszcze zerkniemy w przyszłość i wykorzystamy retrospekcje.

– zapowiada Hissrich.

Jednym z wyczekiwanych wątków w 2. sezonie serialu jest Kaer Morhen i obecność nowych Wiedźminów. Niektórych nie znajdziemy na kartach powieści Andrzeja Sapkowskiego, bo zostali stworzeni na potrzeby serialu. Tajemniczego Wiedźmina sportretuje m.in. Joel Adrian (“Wojna imperiów”, “Kung Fu Yoga”, “Dorwać Wattsa”).

Jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie zadebiutuje nowy sezon „Wiedźmina”. Ekipa filmowa z powodu pandemii koronawirusa jest 4 miesiące do tyłu ze zdjęciami, więc z pewnością możemy spodziewać się opóźnienia daty premiery. Z nieoficjalnych informacji z brytyjskiego Arborfield Studios wynika, że prace na planie mają być wznowione 3 sierpnia. Wstępnie „Wiedźmin” ma wrócić na Netflix w 2021 roku.