Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dwa zakończenia w Grze o tron

Wiele osób zastanawiało się, czy po seansie ostatniego sezonu najpopularniejszego serialu na świecie, będą mieli czego szukać w powstających książkach, skoro większość istotnych wątków zostało zawiązanych w telewizyjnej produkcji. Jak się okazuje, serial będzie miał zupełnie inne zakończenie niż książka.

Nie są to wyłącznie mętne pogłoski. W związku z powstałymi obawami, głos w sprawie zabrał sam George R.R. Martin w wywiadzie dla “Rolling Stone”:

Serial opiera się na tym, co powiedziałem twórcom pięć, sześć lat temu. Wiele elementów było szkicem z tamtego okresu, ale teraz mogą zostać zmienione, z pewnością sporo się tam jeszcze doda.

Tego typu doniesienia pojawiały się już wcześniej, choćby w sugestiach autora i twórców serialu. Domyślenie się, że oba dzieła będą się od siebie różnić też nie jest trudne – co prawda prace nad produkcją są konsultowane z pisarzem, ale twórcy nie kręcą już na podstawie gotowych utworach, tylko zdradzonych przez autora założeniach.

Premiera finalnego sezonu “Gry o tron” odbędzie się 15 kwietnia.

Niedawno na rynku pojawiło się dwutomowe wydanie historii rodu Targaryenów “Ogień i krew”. Jeżeli chodzi o “Pieśń Lodu i Ognia” fani wciąć czekają na wieści o “Wichrach zimy” i “Śnie o wiośnie”.