Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ekipy odpowiedzialne za Harry Potter and the Cursed Child oraz Doctor Who połączą siły przy Mrocznych Materiach!

BBC podjęło się stworzenia adaptacji książki Phillipa Pullmana pt. „Mroczne Materie”. Aby mieć pewność że seria osiągnie sukces, zatrudniło ekipy kreatywne odpowiedzialne wcześniej za „Doktora Who” oraz „Harry’ego Pottera i Przeklęte Dziecko”.

Wśród członków ekipy znaleźli się więc Jack Thorne, a także producenci „Doktora Who” Jane Trantner i Julie Gardner.

Pullman wyraził zadowolenie związane z zatrudnieniem Jacka Thorne’a:

– Jestem zachwycony, że Jack Thorne zajmie się scenariuszem „Mrocznych Materii” w wersji telewizyjnej. Jack jest twórcą o wielkiej energii i bardzo bym się cieszył mogąc z nim rozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat jego planów związanych z produkcją. Jestem pewien, że pójdzie mu świetnie i czekam z niecierpliwością na cały projekt. – podkreślił pisarz.

Thorne natomiast powiedział:

To wielki honor i przywilej, dostać możliwość wejścia w świat wykreowany przez Philipa Pullmana. Trylogia „Mroczne Materie” to niesamowite książki pełne ciekawych postaci – postaram się oddać je jak najwierniej. – zapewnił twórca.

Thorne stał się znany po tworzeniu serii „Skins”, którą emitowano od 2007 do 2013 roku, a ostatnio został nominowany do nagrody BAFTA za pracę przy serialu kryminalnym „The Last Panthers”.