Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ekranizacja Nightflyers George’a R.R. Martina od SyFy

„Valar George R.R. Mart-ghulis” – to starożytna fraza oznaczająca, że „wszystkie rzeczy napisane przez George’a R.R. Martina muszą mieć swoją telewizyjną adaptację”. A Syfy widocznie chce zadbać o to, aby tak właśnie się stało, bowiem ich najnowszym projektem jest przeniesienie na mały ekran książki sci-fi tego autora pod tytułem „Nightflyers”.

Syfy i Universal Cable Productions ogłosili w czwartek, że dołączy ona do innych adaptacji klasyków gatunku, takich jak „Brave New World” Aldousa Huxleya czy „Stranger in a Strange Land” Roberta A. Heinleina.

Jest to historia załogi statku o nazwie The Nightflyer, najbardziej zaawansowanego statku kosmicznego w całej galaktyce. Jego zadaniem jest wyśledzenie i przechwycenie obcego statku kosmicznego, zanim jego załoga trafi na ziemską orbitę i unicestwi ludzkość. Podróż ta nie będzie łatwa, bowiem ekipa szybko przekona się, że sztuczna inteligencja i kapitan, którego nikt nigdy nie widział, mogą doprowadzić do ich zagłady.

Premiera „Nightflyers” miała miejsce 1980 roku, a 7 lat później na jej podstawie powstał film w reżyserii Roberta Collectora, gdzie występowali Catherine Mary Stewart i James Avery. George R.R. Martin jest obecnie związany z HBO i pracuje nad potencjalnymi spin-offami „Gry o Tron”, dlatego nie jest zaangażowany w ten projekt.