Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Elizabeth Banks przeniesie na ekran Czerwoną królową

Banks zajmie się reżyserią ekranizacji powieści Victorii Aveyard pt. „Czerwona królowa”. Niewykluczone również, że pojawi się w serialu w jednej z drugoplanowych ról.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru autorstwa Victorii Aveyard prezentujemy poniżej. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Otwartego w 2015 roku:

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]
– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

 

„Red Queen” będzie serialową ekranizacją powieści. Scenariusz produkcji przygotuje autorka powieści Victoria Aveyard z pomocą Beth Schwartz. Serial powstaje na zlecenie platformy Peacock. Na chwilę obecną nie są znane dalsze szczegóły projektu.