Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Entertainment Weekly promuje jesienną ramówkę serialową

Magazyn Entertainment Weekly zaprezentował na swojej stronie przegląd nowinek ze świata seriali. Jeszcze w tym roku otrzymamy nowe odcinki „Wiedźmina”, „Fundacji”, „Locke & Key”, „Wheel of Time”, „Cowboy Bebop” czy „Hawkeye”. Teraz EW udostępniło kilka nowych fotografii promujących te produkcje. Galeria do obejrzenia poniżej.

„Fundacja” od Davida S. Goyera i Apple TV+ stanowi adaptację książek Isaaca Asimova. Cykl książek tego autora opowiada o Galaktycznym Imperium i przedstawia jego historię na przestrzeni kilku wieków. Premiera 1. sezonu została zaplanowana na 24 września 2021 roku. W rolach głównych występują Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann czy Cassian Bilton.

Fundacja

Pierwszy sezon „Locke & Key”, nadprzyrodzonego przygodowego serialu o magicznych kluczach, opartego na komiksie o tym samym tytule autorstwa Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza, zakończył się dużym cliffhangerem. W obsadzie serialu znaleźli się Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott, Griffin Gluck, Laysla De Oliveira, Petrice Jones i Genevieve Kang. Co będzie czekać bohaterów w 2. sezonie? Premiera nowych odcinków 22 października na Netflix.

LOCKE & KEY
(L to R) EMILIA JONES as KINSEY LOCKE and GRIFFIN GLUCK as GABE

Locke & Key

„Cowboy Bebop” od Netflix zadebiutuje 19 listopada 2021 roku. Serial jest koprodukcją Neflix i Tomorrow Studios, a Michael Katleman i Alex Garcia Lopez wyreżyserowali wszystkie 10 odcinków. W rolach głównych pojawią się John Cho, Mustafa Shakir i Daniella Pineda.

Grupa nietypowych łowców nagród próbuje dopaść najgroźniejszych w całym Układzie Słonecznym przestępców. Ta ekipa za pieniądze zrobi wszystko — nawet uratuje świat.

COWBOY BEBOP
JOHN CHO as SPIKE SPIEGEL

Cowboy Bebop

Również na 19 listopada została zaplanowana premiera „Koła Czasu” („Wheel of Time”) od Amazon Prmie Video. Wysokobudżetowa produkcja na podstawie powieści Roberta Jordana jest wyczekiwana przez fanów na całym świecie. Showrunnerem serialu został Rafe Judkins. W rolach głównych wystepują m.in. Rosamund Pike, Daniel Henney, Álvaro Morte czy Sophie Okonedo. Pierwszy sezon ma składać się tylko z 6 odcinków, ale Amazon Prime Video już teraz zapowiedział, że powstanie kolejny sezon.

Wheel of Time

Wheel of Time

Disney+ natomiast zaplanował na 24 listopada 2021 premierę nowego serialu z uniwersum Marvela. Chodzi oczywiście o „Hawkeye” z Jeremym Rennerem (Clint Bartonon) i Hailee Steinfeld (Kate Bishop) w rolach głównych.

HAWKEYE
(L-R): Kate Bishop (Hailee Steinfeld) and Hawkeye/Clint Barton (Jeremy Renner)

Hawkeye

 

Z niecierpliwością czekamy na 2. sezon „Wiedźmina”, który zadebiutuje na Netflix 17 grudnia 2021 roku. W rolach głównych powracają Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri) oraz Henry Cavill (Wiedźmin). Oficjalny opis nowego sezonu brzmi następująco:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

The Witcher
Henry Cavill

Wiedźmin