Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Event Horizon serialem od Amazona!

Amazon zapowiedział, że pracuje nad serialem „Event Horizon”, a projektem ma podobno kierować Adam Wingard („Blair Witch”, „Notatnik śmierci”).

Co ciekawe, do ekipy zajmującej się serialem dołączyli producenci pierwowzoru z 1997 roku, Larry Gordon i Lloyd Levin. Na razie nie wiadomo na jakim etapie jest preprodukcja, ale najpewniej bardziej zaawansowane przedsięwzięcia wystartują w momencie, gdy reżyser zakończy prace nad widowiskiem „Godzilla kontra Kong”.

Oryginalne dzieło nie przyjęło się zbyt dobrze pod koniec lat 90., choć później odniosło pewien sukces w dystrybucji DVD. Fabuła filmu obracała się wokół zaginionego statku Event Horizon, potrafiącego przemieszczać się po wszechświecie z niebywałą prędkością za pomocą wytwarzanych przez siebie czarnych dziur. Jednak w okolicach Neptuna wehikuł zniknął, a pojawił się dopiero po kilku latach, tyle tylko że bez załogi. Rząd wysłał niezwłocznie ekipę badawczą, która wkrótce potem doświadczyła dość niemiłych zdarzeń.

Do dziś obraz z Laurencem Fishburnem, Samem Neilem i Jasonem Isaacsem nie cieszy się dobrą sławą, zarzuca mu się brak głębi i pretensjonalność. Z drugiej strony, „Event Horizon” doczekał się także dość sporego fanklubu, który wieść o odświeżeniu przyjął z wielkim entuzjazmem.


Źródło: denofgeek.com