Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Fallout wyreżyseruje Jonathan Nolan

Reżyserem serialu „Fallout”, który powstaje na zlecenie platformy Amazon, został Jonathan Nolan. Kto jeszcze przygotuje serialową adaptację kultowej serii gier?

Już wcześniej ogłoszono, że Jonathan Nolan i Lisa Joy, odpowiedzialni m.in. za „Westworld”, stworzą serialową ekranizację gier „Fallout”. Teraz poznaliśmy nazwiska pozostałych twórców, którzy przeniosą tytuł na ekrany: showrunnerów oraz reżysera serialu.

Za kamerą całości stanie duet filmowców w składzie: Geneva Robertson-Dworet („Kapitan Marvel”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”) – jako showrunnerzy i autorzy scenariusza. Za reżyserię pierwszych pięciu odcinków odpowiedzialny będzie sam Jonathan Nolan („Mroczny Rycerz”, „Interstellar”). Filmowiec będzie także zajmował stanowisko producenta z ramienia swojego studia Kilter Films. Serial powstaje na zalecenie platformy Amazon Prime Video.

Całość serialu nadzorują również Todd Howard, producent wykonawczy serii gier „Fallout” w Bethesda Game Studios wraz z Jamesem Altmaem, dyrektorem wydawniczym z Bethesda Softworks. Jeżeli produkcja ruszy jeszcze w tym roku, a nadal nie wiadomo dokładnie kiedy, to możemy zakładać, że „Fallout” zagości na Amazon Prime Video najwcześniej w 2023 r.