Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Family Guy w końcu podpadł. W tym serialu FOX nie usłyszymy już żartów o homoseksualistach

Jak informują światowe media, animowany serial dla dorosłych, słynący z kontrowersyjnego poczucia humoru, będzie musiał cenzurować scenariusze kolejnych odcinków. Producenci „Family Guy” stwierdzili, że żarty z osób homoseksualnych czy reprezentujących inne mniejszości seksualne, nie są już zabawne i nie usłyszymy ich już w nowych odcinkach.


Twórcy „Family Guy” zdecydowali, że przestaną używać żartów i słownictwa uznawanych za obraźliwych wobec mniejszości seksualnych. W najnowszym odcinku show (e11s17) pt. „Trump Guy” wyjaśnili widzom, że „program Petera powoli przestanie posługiwać się gejowskimi żartami”.

Alec Sulkin i Rich Appel, producenci „Family Guya”, w rozmowie z serwisem TVLine przyznali, że juz najwyższy czas by przestać naśmiewać się z mniejszości:

Jeśli obejrzysz odcinki z 2005 czy 2006 roku i porównasz je z serialem z 2019 roku, to zobaczysz dużo różnic. Niektóre z tematów, które bawiły nas jeszcze dekadę temu, teraz są powszechnie uważane za bolesne. Sami zrozumieliśmy, że nasze zachowanie było karygodne.

-podkreślają twórcy serialu.

To nasza w pełni świadoma decyzja, która jest podyktowana zmianą naszego światopoglądu. Klimat się zmienia, kultura się zmienia i przede wszystkim nasze poglądy również. Ulegają zmianie przez otaczający nas świat, więc również zmiany w naszym programie są nieuniknione.

-dodają.

Część sezonów „Family Guy” jest dostępna w Polsce w ofercie Netflixa, a nowe odcinki są emitowane na kanale Fox Comedy.