Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Fantastyczna podróż w kilka minut

 

Prosta historia opowiedziana w kilka minut, świetna strona wizualna i hipnotyzująca muzyka – ten niespełna pięciominutowy film sprawia, że chciałoby się zobaczyć więcej.

Jeśli lubicie krótkometrażowe filmy science-fiction, takie, które dając jasny zarys fabuły, pozostawiają jednocześnie sporo do dopowiedzenia wyobraźni – koniecznie zobaczcie „Traveler” Simona Browna.

Film pokazuje grupę przyjaciół, którzy zbudowali odrzutowy pojazd pozwalający na teleportację lub przeniesienie się do innego wymiaru. Jednak pierwsza podróż tym wynalazkiem okazuje się nie tyle ekscytującym sukcesem, co zwiastunem kłopotów. Bowiem wraz z powrotem pierwszej podróżniczki, pojawiają się istoty z innego wymiaru – nie tylko bardziej zaawansowane technologicznie, ale też najwyraźniej nie mające pokojowych zamiarów.

Kilkuminutowy obraz równie dobrze mógłby być trailerem większej produkcji (zresztą, opis na stronie filmu mówi o wiele więcej niż to, co widać na ekranie) – choć może lepiej pozostawić niedosyt, pytania bez odpowiedzi i dalszą historię do wymyślenia samodzielnie, niż ryzykować, że będzie przegadana. Z drugiej strony – krótkometrażowe sequele na pewno nie byłyby złe.

Na razie film, podobnie jak poprzednia produkcja Simona Browna, „Firelight”, zdobywa uznanie na festiwalach filmów krótkometrażowych.