Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Filmowa i serialowa Contra od Konami

 

Dziś dowiedzieliśmy się, że jedna z ikonicznych gier akcji od japońskiego producenta Konami, która zadebiutowała w 1987 roku – „Contra”, doczeka się zarówno filmowej, jak i serialowej adaptacji.

Filmem zajmie się chińskie studio Beijing Starlit Movie, a teraz Konami Digital Entertainment ogłosiło, ze pracuje również nad projektem serialu telewizyjnego. Nie znamy jednak szczegółów fabularnych serialowej adaptacji serii gier.

Głównymi bohaterami pierwowzoru byli dwaj komandosi, Bill Rizer i Lance Bean, wzorowani na Arnoldzie Schwarzenegerze oraz Sylvestrze Stallonie. Lance i Bill zostali wysłani na tropikalną wyspę Galugę z misją zniszczenia Red Falcon i kosmicznego zagrożenia.

Beijing Starlit Movie spróbuje przenieść realia gry na wielki ekran. Scenariusz filmu napisze Wei Nan. Studio przygotowało już wcześniej oficjalny zarys fabularny i pierwszy materiał wideo, prezentujący logo filmu:

Rok 1988, ogromny meteoryt spada na jedną z niezamieszkałych wysp Morza Południowochińskiego. Li Zhiyong i Chen Qiang zostają wysłani z misją badawczą, ale nie znajdują niczego. Po 29 latach na wyspę udają się Bill i Lance, którzy mają zlikwidować organizację Red Falcon, jednak zmierzą się tam z zupełnie innym przeciwnikiem.

Niestety, nie znamy dalszych szczegółów obydwu produkcji – twórców, obsady ani przybliżonej daty premiery.