Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Flashback Dana Simmonsa zadebiutuje na małym ekranie

Ben Ketai („Ostatnia klątwa”) i Gianni Nunnari („300”) zajmą się stworzeniem telewizyjnej adaptacji powieści SF Simmonsa pt. „Flashback”.

Kolejna powieść zostanie zekranizowana. Po „The Terror”, który już niebawem zobaczymy na antenie AMC, przymiarki do serialu na podstawie „Flashback” poczynili twórcy „StartUp”. Showrunnerem serialu został Ben Ketai, któremu pomoże producent Gianni Nunnari.

Powieść przedstawia nam nieodległą przyszłość, w której społeczeństwo pustoszy silnie uzależniający narkotyk, tytułowy flashback. Środek umożliwia ludziom ponowne przeżycie najszczęśliwszych momentów w życiu. Główny bohater powieści, policjant Nick Bottom, po śmierci żony popadł w uzależnienie od flashbacku. Przez nałóg stracił pracę i dom, a nawet kontakt z nastoletnim synem, jednak nadal może widywać ukochaną żonę, choćby w narkotycznych wizjach. Pewnego dnia dostaje zlecenie, które może odmienić nie tylko jego życie, ale i los całego kraju. W zamian dostanie nieograniczony dostęp do flashbacka. Musi tylko odkryć kto zamordował syna jednego z najważniejszych prezydenckich doradców.

flashback dan simmons