Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

FOX kasuje seriale – koniec m.in. Lucyfera!

Chociaż anulowany przez FOX „Brooklyn 9-9” przejęła stacja NBC, to nadal mamy bardzo złe wiadomości dla fanów „Lucyfera” i kilku innych serii, które nie znalazły nowego domu. Jakie serie padły ofiarą wietrzenia ramówki FOX?

Kolejnych sezonów nie doczekają się: „Lucyfer” (3 sezony), „Egzorcysta” (2 sezony), „Quantico” (3 sezony), „Designated Survivor” (2 sezony) oraz „Inhumans” (1 sezon). Chociaż w przypadku tej ostatniej produkcji decyzja stacji raczej nie jest zaskoczeniem.

Czy któryś z tych seriali znajdzie nowy dom? Miejmy nadzieję, że kilkoma tytułami zainteresuje się Netflix lub inna stacja, bo nie wyobrażamy sobie, że mogłoby zabraknąć nowych śledztw dla tak znakomitego duetu jak Lucifer Morningstar (Tom Ellis) i Chloe Decker (Lauren German)!

Tak o całej sytuacji napisał na swoim Twitterze showrunner serialu, Joe Henderson:

Więc… tak. Lucifer został anulowany. I to cholernie boli. Cholernie kochałem ten serial i każdy wkładał w to swoje serce i duszę. Serce złamane. To uczucie nie do opisania.

Produkcją serialu zajmowało się Warner Bros. Television wraz ze Jerry Bruckheimer Television. Powstawał on w oparciu o komiks autorstwa Neila Gaimana, Sama Kietha i Mike’a Dringenberga od DC Entertainment.

Stacja FOX postawiła na takie produkcje jak „9-1-1”, „Empire”, „Star”, „The Gifted”, „The Resident” czy „The Orville”. Zamówili także dwie nowe dramy: „The Passafe” i „Proven Innocent”, a także nową komedię zatytułowaną „The Cool Kids”.