Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

FOX składa zamówienie na pilot nowego show z uniwersum X-Menów

Nadchodzący „Legion” od FX może nie być tylko jednym serialem związanym z X-Menami, jaki będziemy mieli okazję obejrzeć! Stacja FOX oficjalnie zamówiła pilotażowy odcinek do nowego serialu o X-Menach od producenta wykonawczego i twórcy „Tożsamości szpiega”, Matta Nixa. Akcja ma się rozgrywać w świecie, w którym ludzie wystrzegają się mutantów – nie tylko wiedzą o ich istnieniu, ale wiele osób ich nienawidzi.

Bryan Singer, reżyser „X-Men”, „X2”, „X-Men: Days of Future Past” i „X-Men: Apocalypse” ma się zająć odcinkiem pilotowym. Oczywiście nad projektem będą też czuwać Simon Kinbgerg, który napisze scenariusz oraz producenci Jeph Loeb i Jim Chory.

Oficjalnie prace mają się rozpocząć w lipcu tego roku. Będzie to historia rodziców, którzy odkrywają, że ich dzieci mają moce mutantów – będą próbowali zrobić wszystko, aby uchronić swoje dzieci przed rządem, aż w końcu trafią do podziemnej sieci mutantów.

Projekt serii Matta [Nixa] będzie rozgrywać się w świecie, gdzie istnieją mutanci, są nienawidzeni, ale istnieją też Strażnicy – choć to coś zupełnie innego niż to, co widzieliśmy wcześniej. Poczujecie się tak, jakbyście byli w świecie X-Menów. W przypadku „Legionu” mamy nasz własny wszechświat. Daje to Noahowi wolność w tworzeniu tego, czego pragnie. – mówi producentka filmowa Lauren Shuler Donner.

Mają się pojawić zarówno znani, jak i nowi bohaterowie, a pierwszy sezon ma liczyć 12 bądź 13 odcinków. Jak na razie nie znamy jeszcze tytułu tej nowej serii.