Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Fragment pierwszych odcinków The Shannara Chronicles

Stacja MTV zaprezentowała w sieci fragmenty z pierwszych dwóch odcinków „The Shannara Chronicles”. Premiera serialu już w najbliższy wtorek, 5 stycznia!

„The Shannara Chronicles” to serial fantasy oparty na powieściach Terry’ego Brooksa.

Fabuła „The Shannara Chronicles” osadzona jest tysiące lat po upadku naszej cywilizacji, a historia opowiada losy Elfiej Księżniczki Amberle, pół-człowieka pół-elfa Wila oraz człowieka, Erterii. Pierwszy sezon powstał w oparciu o 2 tom trylogii „Miecza Shannary” pt. „Kamienie Elfów”.

Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z Demonem, który spróbuje stanąć im na drodze do uratowania Ellerys. W serialu zobaczymy Poppy Drayton, Austin Butler, Ivana Baquero, Manu Bennett oraz John Rhys-Davies.

Producentami wykonawczymi są Jon Favreau, Al Gough, Miles Millar, Dan Farah, Jonathan Liebesman i sam autor książki, Terry Brooks. MTV wraz z Sonar Entertainment zamówiły serię, a pierwsze dwa epizody wyreżyseruje Jonathan Liebesman.

‎Z opisem książki od polskiego wydawcy (Replika) możecie zapoznać się poniżej:

Setki lat temu Wielkie Wojny Ludów położyły kres wznoszonej przez wieki wspaniałej cywilizacji. Zło, jak się wydaje, bezpowrotnie podzieliło ocalałych ludzi oraz inne rozumne rasy – krasnoludy, elfy, trolle i gnomy. Pozornie uśpione mroczne siły teraz przymierzają się do kolejnego ataku. Dla Flicka i Shei Ohmsfordów spokojna dolina Shady Vale jeszcze do niedawna była niemal całym światem. Teraz jednak, kiedy na progu karczmy ich ojca staje najpierw tajemniczy druid, potem zaś małomówny książę, a na niebie pojawiają się istoty, o jakich nie śnili w najgorszych koszmarach, zostają wciągnięci w wyprawę, której sensu z początku nie są w stanie pojąć… Zło zbliża się wielkimi krokami, a powstrzymać je jest w stanie jedynie legendarny Miecz Shannary. Ten zaś może zadziałać tylko w rękach prawowitego spadkobiercy…

Premiera pierwszego sezonu serialu już 5 stycznia, a poniżej prezentujemy sneak-peek z pierwszych dwóch odcinków serialu.