Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Fragment z nowego sezonu The X Files

 

„Z archiwum X” powraca na antenę FOX już 24 stycznia. Tymczasem w sieci pojawił się kolejny sneak-peek z pierwszego odcinka 10 sezonu.

Po 13 latach przerwy na mały ekran powraca kultowy serial „Z Archiwum X” w oryginalnej obsadzie. David Duchovny i Gillian Anderson jako agenci FBI ponownie będą zajmować się paranormalnymi zjawiskami i tajemniczymi wydarzeniami wymykającymi się logice.

Dziesiąty sezon „Z Archiwum X” będzie się składał z 6 odcinków.

Za reżyserię nowego sezonu odpowiada twórca oryginału Chris Carter. Z oficjalnych informacji wynika, że w obsadzie, oprócz gwiazd serii, zobaczymy ponownie Mitcha Pileggiego w roli Waltera Skinnera oraz Williama B. Davisa jako Cigarette Smoking Mana. Wśród twórców także znajdą się same znane osoby, zajmujące się wcześniejszymi sezonami: Chris Carter, Glen Morgan oraz James Wong.

Premiera najnowszego sezonu „Z archiwum X” w USA będzie miała miejsce w niedzielę 24 stycznia 2016 roku. Natomiast w Polsce kanał Fox wyemituje go już w poniedziałek 25 stycznia o 21:00, a następnego dnia o 22:00 będziemy mogli zobaczyć drugi odcinek serialu.