Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Frank Darabont pozwał AMC na 280 milionów dolarów

W styczniu tego roku, Frank Darabont, twórca hitu “The Walking Dead” został bezceremonialnie zwolniony i wydał oświadczenie, dotyczące powodu tej decyzji od AMC. Oświadczenie to stało się częścią pozwu, który reżyser wystosował w stronę AMC, a teraz wiadomo dokładnie, ile chce wyciągnąć od wytwórni – ostatnie kwoty oscylują w okolicach 280 milionów dolarów.

W pozwie napisano, że stacja pozbawiła Franka należnych mu przychodów poprzez zmianę licencji show, co spowodowało utratę wpływów dla współudziałowców. W krótkim oświadczeniu AMC napisało:

– Roszczenia powoda nie mają podstaw i będziemy żywo bronić się przed pozwem.

AMC twierdzi, że ma prawo do negocjowania płac udziałowców – wstępne żądania Franka dałoby mu 10% przychodów całej serii.

Po styczniowym oświadczeniu Franka, jego następca Glenn Mazarra zdradził, że istniały pewne personalne sprzeczki pomiędzy Darabontem i twórcą komiksów, Robertem Kirkmanem. Podobno Frank chciał mieć trochę więcej czasu na finał sezonu 2, a sieć nie chciała się na to zgodzić. Narzekał ponadto na zmniejszenie budżetu odcinka z 3.4 miliona dolarów na 3 miliony.

Siódmy sezon „The Walking Dead” powinien zadebiutować 23 października, ale przez całą sprawę z procesem premiera może się znacznie odwlec.