Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gaiman o zamieszaniu przy drugim sezonie Amerykańskich Bogów

 

Pamiętacie, jak w listopadzie serial „Amerykańscy Bogowie” stracił dwóch showrunnerów? Michaela Greena i Bryana Fullera? Wróżyło to bardzo źle drugiemu sezonowi serialu. Wygląda jednak na to, że wszystko wraca na dobry tor. Choć niektórzy widzieliby Neila Gaimana jako nowego showrunnera, sam autor wyjaśnia, że jednak nie jest to możliwe.

Jestem już showrunnerem „Good Omens” i fizycznie nie dam rady działać tak przy dwóch serialach. Ale chcę być w bliskich kontaktach z nowym showrunnerem, pomóc budować fabułę i prowadzić go przez „Amerykańskich Bogów”, tak jak robiłem to wtedy, gdy działali Bryan i Michael. – napisał w na Twitterze twórca pierwowzoru, który pracował również nad pierwszym sezonem serialu, podkreślając, że ogłoszenia nowego showrunnera możemy się spodziewać już niebawem.

Jak widzicie, mamy pewne problemy z drugim sezonem. To niesamowicie trudna adaptacja fantastycznej powieści. Właśnie z tego powodu przeniesienie jej na ekran zajmuje tak dużo czasu. Bryan i Michael współpracująca z Neilem Gaimanem zrobili fenomenalną robotę. Neil zdecydowanie przyjmie taką funkcję, aby ruszyć naprzód bez przeszkód, w bardziej tradycyjny sposób. Szukamy dla niego partnera do współpracy. – mówi Chris Albrecht, szef sieci STARZ.