Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

George R.R. Martin broni The Expanse

 

Pisarz na swoim Facebooku wyraził niesamowity żal w związku z anulowaniem serialu „The Expanse”. Obecnie można oglądać trzeci sezon, ale po tym historia się skończy. Autor „Gry o Tron” wyznał, że to ogromna szkoda, zwłaszcza dla fanów kosmicznego science-fiction, do których on sam się zalicza.

Martin uważa, że serial był świetnie napisany i wyreżyserowany, dlatego nie rozumie, dlaczego podjęto taką decyzję. Fakt, można znaleźć wiele innych dobrych seriali sci-fi, chociażby „Westworld”, ale jednak serial, którego akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej to rzadkość.

Martin ma nadzieję, że producenci być może znajdą inne rozwiązane – jeśli nie, to będzie to smutny dzień dla science fiction.

– „The Expanse” przenosił nas do układu słonecznego przez trzy wspaniałe sezony. – powiedział Chris McCumber, szef Entertainment Networks. – Każdy w Syfy jest fanem tego serialu i to była niesamowicie trudna decyzje. Chcielibyśmy ogromnie podziękować wspaniałej obsadzie i całej załodze, wszystkim kreatywnym osobom, które pomogły powołać do życia historię Jamesa S.A. Coreya. I przede wszystkim lojalnym fanom serialu, Wam dziękujemy najbardziej.