Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

George R.R. Martin ma pomysł na spin-off Gry o Tron

W świetle ostatnich spekulacji na temat tego, że „Gra o Tron” może rychło się skończyć (tylko 13 epizodów po szóstym sezonie), Entertainment Weekly postanowiło zapytać autora sagi, George’a R.R. Martina, czy ma jakiekolwiek sugestie. Odpowiedź trafiła w punkt – nowelista zaproponował spin-off „Gry o Tron”.

67-letni autor twierdzi, że świat, który znamy z serii ma duży potencjał na kolejną opowieść:

Tak naprawdę nie brakuje nam tu materiału. Kiedy byłem mały oglądałem “The Naked City” – z końcem każdego odcinka głos mówił: “W Naked City jest osiem milionów historii do opowiedzenia. To była jedna z nich”. Tak samo w Westeros – tam też jest osiem milionów historii, a nawet więcej. Cały świat historii, czekających na opowiedzenie – oczywiście jeżeli HBO byłoby zainteresowane.

Przy okazji, Martin sprecyzował, którą opowieść najchętniej widziałby jako adaptację: „Opowieści z siedmiu królestw”, których akcja toczy się 90 lat przed wydarzeniami z „Pieśni Lodu i Ognia”.

Żadne spekulacje nie zostały jeszcze potwierdzone, ale jesteśmy pełni nadziei. „Gra o Tron” powraca na HBO z sezonem szóstym już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia.