Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

George R.R. Martin producentem adaptacji Who fears death

Pisarz w jednej z notek na swoim blogu wypowiedział się na temat najnowszej adaptacji „Who fears death?” w produkcji od HBO. Autor będzie jej producentem wykonawczym. Przetłumaczoną notkę możecie przeczytać poniżej.

Tak, HBO zaadaptuje powieść “Who fears death?” autorstwa Nnedi Okorafor w serial.
Tak, jestem zaangażowany w ten projekt jako producent wykonawczy.
Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany faktem, że mogę to ogłosić. Poznałem Nnedi kilka lat temu i bardzo podziwiam jej pracę. Jest ekscytującym, świeżym talentem w naszej dziedzinie z unikalnym stylem. Nawet w dzisiejszej złotej erze telewizji nie ma niczego podobnego do “Who fears death?” i będę bardzo podekscytowany nawet moim małym wkładem w zaowocowanie tego projektu.
Jak zwykle internet rozdmuchuje tę historię do niewiarygodnych rozmiarów, często narzekając na mój udział.
Będę producentem wykonawczym, ale to nie oznacza czegoś w typie showrunnera. To istotna różnica. Będzie tam wielu producentów wykonawczych, współproducentów wykonawczych, producentów nadzorujących, producentów w ogóle. To telewizja.
Nie napiszę scenariusza do pilota ani innych odcinków serii. Serio, prawdopodobnie nie zajmę się pisaniem skryptów do ŻADNEJ produkcji telewizyjnej, póki “Wichry zimy” nie pojawią się w księgarniach i odnosi się to również do pięciu potencjalnych następców serialowej “Gry o tron”. W zeszłym tygodniu spędziłem większość popołudnia przesłuchując młodych i utalentowanych twórców, którzy mogliby zająć się scenariuszami. Byłem tam ja i Nnedi. Być może wkrótce ogłosimy naszą decyzję.
Projekt wciąż jest na wczesnym etapie i przed nim długa droga – pilot, scenariusz do pilota, zamówienie serii. Mam nadzieję jednak, że wraz z każdym zaangażowanym w projekt stworzymy coś specjalnego. – zapowiedział na blogu George R.R. Martin.

Fanów pisarza szczególnie powinien ucieszyć fragment o poświęceniu czasu ukończeniu „Wichrów Zimy”.

Who Fears Death cover