Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

George R.R. Martin producentem serialu sf dla HBO

Twórca bestsellerowej serii powieści fantasy „Pieśni Lodu i ognia”, ma najwyraźniej dużo wolnego czasu. Zdecydował się zostać producentem wykonawczym serialu sf pt. „Roadmarks”.

„Roadmarks” będzie telewizyjną adaptacją powieści Rogera Zelazny’ego, który był przyjacielem George’a R.R. Martina. Serial stworzy Kalinda Vazquez (“Star Trek: Discovery”), która zajęła stanowisko showrunnerki i głównej scenarzystki. Serial powstanie na zlecenie HBO.

Powieść Rogera Zelazny’ego została wydana w Polsce pod tytułem “Droga” w 1993 roku. Jej oficjalny opis prezentujemy poniżej:

Droga biegnie przez czas, każdy zjazd z drogi to inny rok, inne miejsce. Red Dorakeen znajduje się na drodze od tak dawna, jak tylko sięga pamięcią. Kiedyś wędrował nią jako stary człowiek, teraz, znacznie młodszy, podejmuje grę, w której stawką jest jego życie, gdyż ktoś ogłosił przeciwko niemu Czarną Dziesiątkę, dziesięciu najlepszych, płatnych morderców w historii ludzkości, od średniowiecznego mnicha, po cyborga zostawionego na Ziemi przez obcą cywilizację. Czy Dorakeen dotrze do celu, czy wygrają ci, którzy postawili w grze na zabójców?