Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

George R.R. Martin przyznaje, że finał Gry o tron minął się z jego wizją

Minęło już kilka miesięcy od emisji finału „Gry o tron” od HBO. Twórca literackiego pierwowzoru, „Sagi Lodu i Ognia”, w jednym z ostatnich wywiadów z Variety skomentował sposób zakończenia show.

George R.R. Martin otwarcie przyznał, że finał „Gry o tron” nie był spójny z jego wizją. Gdyby miało tak być, to serial miałby jeszcze kilka kolejnych sezonów. Jednak twórcy „Gry o ton” – David Benioff i D.B. Weiss, już kilka lat wcześniej zapowiedzieli, że show zakończy się na 7, maksymalnie 8 sezonach:

Niekiedy nasze wizje artystyczne nie mogą odnaleźć wspólnej ścieżki. Stąd właśnie się biorą „różnice kreatywne”. A dochodzą do tego zupełnie zewnętrzne czynniki, jak wytwórnia czy stacja, które wtrącają swoje uwagi.

– podkreślił Martin. Wideo z fragmentem rozmowy możecie obejrzeć poniżej:

Miejmy nadzieję, że prędzej niż później dowiemy się, jakie zakończenie dla bohaterów Westeros planuje pisarz. Czytelnicy z całego świata wyczekują na premierę dwóch ostatnich części sagi. W rozmowie z Entertainment Weekly Martin zapowiedział, że nie będzie zmieniać treści swoich książek ze względu na zakończenie telewizyjnej „Gry o tron”:

Napiszę powieść, którą chciałem stworzyć od samego początku.

– podkreślił Martin.

Pisarz wielokrotnie zapowiadał, że książkowy finał sagi będzie odbiegał od tego serialowego. We wpisie zamieszczonym na swoim blogu pt. “An Ending”, zaznaczył, że w produkcji HBO nie pojawiło się wiele postaci, które na papierze wciąż żyją.

Pamiętajcie, że pracuję z zupełnie innym medium niż twórcy serialu. Oni mieli 6 godzin. Natomiast ja szacuję, że manuskrypt dwóch ostatnich książek będzie liczył ok. 3 tys. stron, a jeśli będzie trzeba więcej rozdziałów i scen, to je dopiszę.

– zaznaczył pisarz.