Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gra o tron skończy się na 8 sezonach

Casey Bloys, szef HBO Programming zapowiedział, że ósmy sezon „Gry o Tron” będzie już ostatnim. Taką decyzję podjęli twórcy serialu, D.B. Weiss i David Benioff. Jednakże pojawia się szansa ku temu, że powstaną również spin-offy.

Łącznie siódmy i ósmy sezon mają mieć 13 odcinków, a zapowiedziano już, że kolejny będzie się składał z 7. Oznacza to, że na 8 sezon przypadnie ich zaledwie 6. Jednakże nie jest to jeszcze do końca pewne – być może ich liczba się zwiększy.

Weiss i Benioff mają bardzo specyficzny plan w związku z liczbą sezonów, które chcą zrobić. Jeżeli mógłby ich zmusić do zrobienia większej ilości, zrobiłbym ich nawet 10. Jednak przyjmujemy ich stanowisko, bo z pewnością wiedzą najlepiej, jak odpowiednio zakończyć serial. – mówi Bloys.

George R.R. Martin również powoli kończy swoją serię, więc nie można się dziwić, że serial też zmierza w tym kierunku. Ale kto powiedział, że nie powstaną inne historie osadzone w świecie Westeros? Bloys trzyma rękę na pulsie i uważa, że spin-offy są możliwe.

Rozmawialiśmy o tym. To coś, czemu nie jestem przeciwny, ale trzeba to zrobić kreatywnie. Chłopaki też nie są temu przeciwni, ale nie ma jeszcze konkretnych planów. – kontynuuje.