Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gra o Tron: tytuły i fabuła trzech pierwszych odcinków

HBO ujawniło tytuły i oficjalne skrótowe opisy fabuły trzech pierwszych odcinków nadchodzącego siódmego sezonu „Gry o Tron”, i wygląda na to, że pierwsza część sezonu skupi się mocno na Daenerys Targaryen (Emilia Clarke).

Najpierw przeczytajcie synopsis całego sezonu:

Daenerys Targaryen ostatecznie przymierza się do ataku na Westeros ze swoją armią, smokami i Tyrionem Lannisterem. Jon Snow zostaje okrzyknięty Królem Północy po pokonaniu Ramsaya Boltona w Bitwie Bękartów i powraca do Winterfell. W Królewskiej Przystani Cersei Lannister przejmuje Żelazny Tron po wyeliminowaniu Wysokiego Wróbla, jego zwolenników i jej własnych rywali w Sepcie Baelora. Armia martwych wojowników maszeruje na Mur, a wraz z nimi podąża groźba ostatecznego zakończenia gry o tron.

Po tym lakonicznym synopsisie możecie rzucić okiem na konkretne zapowiedzi pierwszych odcinków:

Epizod #61: “Dragonstone”, premiera 16 lipca:
Jon (Kit Harington) organizuje defensywę Północy. Cersei (Lena Headey) próbuje wyrównać szanse. Daenerys (Emilia Clarke) wraca do domu. Scenariusz: David Benioff i D. B. Weiss; reżyseria: Jeremy Podeswa.

Epizod #62: “Stormborn”, premiera 23 lipca:
Daenerys (Emilia Clarke) odwiedza niespodziewany gość. Jon (Kit Harington) musi zmierzyć się z rewolucją. Tyrion (Peter Dinklage) planuje podbicie Westeros. Scenariusz: Bryan Cogman; reżyseria: Mark Mylod.

Epizod #63: “The Queen’s Justice”, premiera 30 lipca:
Daenerys (Emilia Clarke) prowadzi rozprawę sądową. Cersei (Lena Headey) zwraca podarunek. Jaime (Nikolaj Coster-Waldau) uczy się na błędach. Scenariusz: David Benioff i D. B. Weiss; reżyseria: Mark Mylod.

Wygląda na to, że sprawy typowo dla “Gry o Tron” pozostaną skomplikowane. Cóż, niedługo dowiemy się wszystkiego.