Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gra o tron: w finałowym sezonie zobaczymy największą bitwę w historii telewizji!

Uwaga, możliwe spoilery! Magazyn Entertainment Weekly podzielił się z fanami serialu pierwszymi oficjalnymi materiałami promocyjnymi z 8. sezonu „Gry o tron”. Na okładce EW widzimy Daenerys Targaryen i Jona Snow w objęciach. Jakie zakończenie szykują na twórcy?…

Na łamach magazynu Entertainment Weekly stacja HBO zaprezentowała pierwszą relację z planu finałowych odcinków, które kręcono w Irlandii Północnej. Wiele wskazuje na to, że w ostatnim sezonie czeka nas krew, pot i morze łez oraz najbardziej epicka bitwy w historii telewizji!

To brutalne. To sprawi, że „Bitwa Bękartów” będzie przy niej wyglądać jak park rozrywki. – zapowiedział aktor, Peter Dinklage.

Finałowa bitwa nie będzie jedynie sztuką dla sztuki, nie chodzi tylko o krwawą rzeź, ale także ukazanie historii poszczególnych bohaterów, którzy muszą walczyć o przetrwanie:

„Największa bitwa” nie brzmi zbyt porywająco, wręcz przeciwnie – brzmi nudnawo. Jednym z najistotniejszych wyzwań dla nas oraz dla Miguela [Sapochnika] było przedstawienie tego w sposób przekonywujący. Od początku show zmierzaliśmy do ukazania wojny pomiędzy żywymi a umarłymi, a tego nie uda się zaprezentować w 12-minutowej sekwencji. – zapowiedział David Benioff

Zdjęcia do finałowego, ósmego sezonu „Gry o tron” trwały 10 miesięcy. W kwietniu 2018 r. ekipa filmowa spędziła 55 (!) nocy na nagrywaniu finałowej bitwy. A do tego okresu zaliczają się „jedynie” ujęcia plenerowe i sceny rozgrywające się w Winterfell – do czasu pracy należy doliczyć jeszcze kolejne tygodnie, podczas których ekipa pracowała w studio nagraniowym nad kolejnymi scenami tej bitwy oraz montażem wszystkich odcinków i efektami specjalnymi. Finałowy sezon będzie liczyć 6 odcinków.

 got s8 fot

 

got s8 cover