Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gwiezdne wrota | Dostaniemy dwa nowe seriale?

„Stargate” („Gwiezdne wrota”) to popularna franczyza science fiction, składająca się z seriali i filmów. Najnowsze pogłoski sugerują, że doczekamy się dwóch nowych seriali spod znaku „Gwiezdnych Wrót”!

W mediach, dzięki serwisowi Giant Freakin Robot, pojawiły się informacje o rozwijanych dwóch projektach rozgrywających się w uniwersum „Stargate”. Pierwszy z nich jest opracowywany w MGM jako serial animowany, a drugi jest serialem aktorskim skierowanym do dorosłego odbiorcy. Przy aktorskiej produkcji MGM nawiązało współpracę z jedną z platform streamingowych. Nie wiadomo jednak dokładnie do jakiej dystrybucji trafią te projekty.

Nieoficjalnie mówi się, że nowe „Gwiezdne Wrota” pojawią się w ofercie Amazon Prime Video. Wydaje się to być prawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę fakt, że w maju Amazon ogłosił zamiar zakupu legendarnego studia. Jednak umowa jest wciąż finalizowana i na razie projekty „Stargate” znajdują się na wczesnym etapie rozwoju.

Zanim pandemia COVID-19 wpłynęła na całą światową gospodarkę, nad nową aktorską serią pracował Brad Wright, współtwórca seriali ze świata „Stargate”, takich jak „Atlantis”, „Universe” i „SG-1”. Niestety, nie wiadomo czy to właśnie jego projekt jest kontynuowany i doczeka się realizacji. Pozostaje czekać na oficjalne doniesienia ze strony twórców i studia.