Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Halo | Serial niezależny od gier

Już w przyszłym roku w ofercie Paramount+ pojawi się wyczekiwany serial „Halo”. Teraz jedna z producentek zdradziła, że show podąży odrębną ścieżką fabularną niż gry.

Fabuła serialu „Halo” będzie niezależna od gier – taką konkluzją podzieliła się z fanami Kiki Wolfkill ze studia 343 Industries. Wolfkill jest odpowiedzialna w Paramount+ za nadzór franczyzy i zapowiedziała, że serial będzie odbiegał od kanonicznych motywów znanych z gier.

Kiki Wolfkill zdradziła, że akcja „Halo” będzie rozgrywać się w odrębnym uniwersum i będzie odbiegać od fabuły z cyklu gier:

– Zadbaliśmy o kontekst i perspektywę, które różnią się od historii, jaką znamy z gier. Nazywaliśmy tę wersję „Halo Silver Timeline”, by odróżnić ją od tej kanonicznej. W ten sposób chcemy chronić zarówno serial, jak i pierwowzór. Dzięki temu mamy szansę na rozwój obydwu, w światach dwóch różnych mediów, bez wchodzenia sobie w drogę.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Pablo Schreiber, Bokeem Woodbine, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Kate Kennedy, Natasha Culzac, Bentley Kalu, Jen Taylor, Shabana Azmi oraz Yerin Ha. Za kamerą stanął zespół filmowców w składzie: Otto Bathurst, Jonathan Liebesman, M.J. Bassett, Roel Reiné i Jet Wilkinson.

Serial będzie dostępny w USA i Kanadzie na platformie Paramount+, a emisja globalna zostanie zapewniona przez partnerów regionalnych na całym świecie. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery „Halo”, ale została ona wstępnie zapowiedziana na 2022 rok.