Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

HBO szykuje serial o Zielonej Latarnii

Wiosną na HBO Max rozpoczną się prace nad serialem o Zielonej Latarnii. Stacja zamówiła pierwszy sezon, który ma składać się z 10 odcinków.


Superbohater ze stajni DC Comics doczeka się kolejnego wcielenia, tym razem na małym ekranie. Wiosną tego roku mają rozpocząć się zdjęcia do serialu zamówionego przez platformę HBO Max. Jak donosi Film&Television Industry Alliance prace rozpoczną się 12 kwietnia, a plan osadzony będzie głównie w Los Angeles.

Fabułę serialu rozpisze Seth Grahame-Smith wspólnie z Markiem Guggenheimem. Guggenheim ma na swoim koncie produkcję „Green Lantern” z Ryanem Reynoldsem w tytułowej roli. Liczymy jednak, że serial okaże się lepszy niż film z 2011 roku.

Scenariusz powstanie w oparciu o postać stworzoną przez Alana Scotta i Martina Nodella. Pojawi się w nim kilku bohaterów, którzy dysponowali mocą zielonego pierścienia i wchodziły w szeregi Zielonych Latarni. Wśród nich znaleźli się m.in. Jessica Cruz, Simon Baz, Alan Scott czy Guy Gardner. Nie zabraknie też czarnych charakterów – na ekranie pojawi się Sinestro. Akcja serialu ma rozgrywać się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Wkrótce możemy spodziewać się pierwszych ogłoszeń obsadowych, skoro ekipa filmowa ma wejść na plan już w przyszłym miesiącu. Kogo chcielibyście zobaczyć w serialowej odsłonie „Zielonej Latarni”?