Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

HBO zamówiło 3. i zarazem finałowy sezon Mrocznych materii

Jak donosi serwis TV Line, stacja HBO zdecydowała się zakończyć przygody Lyry na zamówionym trzecim sezonie.

Finał 2. sezonu zostanie wyemitowany 28 grudnia 2020 roku, a już teraz stacja ogłosiła, że serial zakończy się na 3. sezonie. Gwiazdami serialu są m.in. Dafne Keen, Amir Wilson, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, Kit Connor oraz Ariyon Bakare.

– Przeniesienie epickiego, skomplikowanego i kulturowo rezonującego dorobku Phillipa Pullmana do telewizji było ogromnym przywilejem. Dziękujemy naszym niesamowitym partnerom z BBC i całej ekipie Bad Wolf, kierowanej przez niestrudzoną Jane Tranter – za ich wyjątkową pracę w pierwszych dwóch sezonach. Nie możemy się doczekać zakończenia trylogii w tym ostatnim rozdziale podróży Lyry.

– podkreśliła w oświadczeniu Francesca Orsi, wiceprezes wykonawczy ds. programu HBO.

Sezon 2 śledzi wydarzenia z „The Subtle Knife” („Delikatny nóż”), czyli 2. tomu trylogii, który opowiada o tym, co dzieje się, gdy Lyra i Will są ścigani między równoległymi wszechświatami zarówno przez przyjaciół, jak i wrogów. W księdze trzeciej pt. „The Amber Spyglass” („Bursztynowa luneta”) niebezpieczeństwo grożące głównym bohaterom sięga zenitu – wybierają się bowiem do krainy umarłych.