Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Henry Cavill ma chrapkę na rolę Geralta?

 

Od Supermana do Wiedźmina? Aktor podczas wywiadu z IGN zdradził, że jest wielkim fanem gry od CD Projekt Red i książek Andrzeja Sapkowskiego. Uważa, że Wiedźmin Geralt jest niesamowitym bohaterem do zagrania.

Ze słów Henry’ego Cavilla („Liga sprawiedliwości”, „Mission: Impossible – Fallout”) można wywnioskować, że nie miałby nic przeciwko temu, by zagrać Wiedźmina:

– Właśnie skończyłem kolejny raz „Wiedźmina 3”. Kocham tę grę! Geralt byłby niesamowitą postacią do sportretowania. Książki o nim są naprawdę świetne. – zdradza aktor.

Nad serialem o Wiedźminie pracuje obecnie platforma Netflix, a pierwszy sezon ma składać się z 8 odcinków. Premiera została wstępnie zaplanowana na 2020 rok.

Castingami zajmie się Sophie Holland, która na swoim koncie ma takie produkcje jak „The Indian Detective”, „Boogie Man” czy obsadę do teatralnego widowiska „Sochi 2014” Terry’ego Johnsona. Jednym z reżyserów serialu będzie też Tomasz Bagiński. Showrunnerka projektu jest Lauren Schmidt Hissrich.

Nie wiadomo kogo twórcy biorą pod uwagę do obsadzenia roli głównej, jednak Cavill zyskał już poparcie części fanów „Wiedźmina”. Jednym z nich jest BossLogic, który prygotował poniższy fan-art koncepcyjny z Cavillem w roli Geralta: