Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Historia Lisey od Apple TV+

Serwis Apple TV+promuje swój nadchodzący serial oparty na powieści Stephena Kinga „Historia Lisey”. W rolach głównych wystąpią Julianne Moore i Clive Owen. Zobaczcie zdjęcia, jakie udostępnił serwis Entertainment Weekly.

Pierwszy sezon serialu limitowanego „Lisey’s Story” będzie składać się z 8 odcinków. W obsadzie obok Moore (Lisey) i Owena (Scott) pojawią się także Dane DeHaan (Jim Dooley), Jennifer Jason Leigh (Darla), Joan Allen (Amanda) oraz Ron Cephas Jones. Za kamerą stanął Pablo Larrain, który pracował na scenariuszu autorstwa samego Stephena kinga, a produkcją zajęły się studia Bad Robot i Warner Bros. Television.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru „Historia Lisey” autorstwa Stephena Kinga oraz zdjęcia promujące serialową adaptację książki prezentujemy poniżej:

Krwawa i baśniowa love story
Minęły dwa lata od śmierci Scotta, męża LiseyDebusherLandon. Spędzili razem 25 lat we wspaniałym związku, który spajało głębokie, chwilami wręcz przerażająco intymne uczucie. Scott był sławnym, nagradzanym pisarzem, autorem bestsellerów, ale i bardzo skomplikowanym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od ukochanego o krwawych źródłach jego twórczości. Później zrozumiała, że było takie miejsce, do którego Scott zawsze wracał – miejsce przerażające i zarazem kojące, które mogło pochłonąć go żywcem lub obdarować pomysłami i myślami, po to, by miał siłę dalej żyć. Teraz nadszedł czas, by Lisey stawiła czoło demonom Scotta, czas by udała się do Boo`ya Moon. To, co wydaje się początkowo tylko porządkowaniem dokumentów po zmarłym mężu przez wdowę, staje się podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia Scott Landon.