Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ile odcinków będzie miał serial Obi-Wana? McGregor umie dotrzymać tajemnicy!

Dowiedzieliśmy się z ilu epizodów będzie się składać serial Obi-Wana Kenobiego powstający dla Disney+. Okazało się również, że Ewan McGregor wiedział o projekcie od kilku lat, a mimo to nie zdradził się w rozmowach z fanami.

W jednym z ostatnich wywiadów, udzielonego Men’s Journal, wcielający się w tego bohatera Ewan McGregor, zdradził, że o planach Disneya wiedział od kilku lat. Oficjalną zapowiedź produkcji przez wytwórnię aktor przyjął z ogromną ulgą, bo jak mówi “od 4 lat byłem zmuszony kłamać na temat swojej roli”.

McGregor potwierdził również, że zdjęcia na planie wystartują w lecie 2020 roku, powstanie sześć 1-godzinnych odcinków. Fabuła serialu pozostaje jednak w tajemnicy. Aktor powiedział jedynie, że akcja zostanie osadzona między Epizodem III a Epizodem IV, zaraz po upadku Zakonu Jedi. W rozmowie z dziennikarzami zasugerował, że na opowieści zaważy postępowanie Anakina Skywalkera i Rozkaz 66.

Za kamerą serialu o Obi-Wanie Kenobim stanie Deborah Chow („Iron Fist”, „Człowiek z Wysokiego Zamku”). Scenariusz produkcji zostanie napisany przez Hossein Amini („Pierwszy śnieg”). W dodatku Chow, Amini i Evan McGregor będą pełnić funkcję producentów wykonawczych, obok Kathleen Kennedy, Tracey Seaward i Johna Swartza.