Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Inne oblicze Annie Wilkes

Pierwszy sezon „Castle Rock” silnie nawiązywał do „Skazanych na Shawshank”, drugi z kolei będzie mocniej związany z „Misery” – i, podobnie jak w poprzednim sezonie, niewiele elementów zostanie wiernie przeniesionych na ekran. W tym bohaterka Annie Wilkes (grana przez Lizzy Caplan), którą zaadaptowano na współczesne realia.

Caplan zagra przede wszystkim młodszą Annie Wilkes, którą dotknie silny dotknie stres, presja związana z poszukiwaniami policji i pogarszający się stan psychiczny. W dodatku będzie mierzyć się z wychowaniem nastolatki (Elsie Fisher), a wszelkie okoliczności mają przyczynić się do tego, że postać będzie wielowymiarowa, umotywowana i mniej jednoznaczna niż w książce i filmie z 1990 roku.

Nie wiadomo, czy Annie spotka postacie z pierwszego sezonu. Jedynym powiązaniem wydaje się na razie miejsce akcji, zaś dotychczasowe materiały nie sugerują, aby dochodziło do częstszych kontaktów z bohaterami poprzedniej serii, o ile w ogóle jakieś będą. Wiąże się to zapewne z tym, że twórcy zapowiedzieli serial jako antologię, co w praktyce oznacza, że każda seria będzie stanowić zamkniętą, autonomiczną historię – co mimo wszystko nie wyklucza gościnnych występów, szczególnie sylwetek związanych z miastem (np. Jackie Torrance).

W nowej serii na pierwszym planie przedstawiony zostanie konflikt z dwoma zamożnymi rodami, których wzajemne stosunki zaostrzą się, gdy w środek konfliktu wkroczy psychopatka Annie Wilkes (Lizzy Caplan), uciekająca wraz z córką Joy (Elsie Fisher) przed FBI.

W obsadzie drugiego sezonu wystąpią Lizzy Caplan, Tim Robbins, Elsie Fisher, Greg Grunberg, Robin Weigert, Sarah Gadon, Garrett Hedlund, Barkhad Abdi, Alison Wright, Yursa Warsama i Matthew Alan.

Drugi sezon wyląduje na platformie Hulu już 23 października. Będzie liczyć – podobnie jak poprzednia seria – dziesięć odcinków. W Polsce serial będzie zapewne dystrybuowany przez HBO.

„Castle Rock” to utrzymany w konwencji mariażu psychologicznego horroru i thrillera serial, skomponowany z puzzli motywów podchodzących z twórczości Stephena Kinga, który współprodukuje dzieło. W założeniu ma to być antologia, w której będą łączyć się elementy z najpopularniejszych utworów Kinga, ale razem współtworzących oryginalne historie.


Źródło: comicbook.com