Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jak George R.R. Martin widzi zakończenie Gry o Tron? Możecie być zaskoczeni

 

Zbliża się szósty sezon „Gry o Tron” w HBO, coraz bliżej też do ostatecznego zakończenia. Według showrunnerów, Dana Weissa i Davida Benioffa, sezonów ma być w sumie osiem. Autor książkowej sagi, od której serial w ostatnim czasie mocno się oddalił, zdradził, jak widzi zakończenie.

George R.R. Martin podczas spotkania na Norwestern University mówił, że ma nadzieję na słodko-gorzkie zakończenie serialu, z uczuciem, które tchnął wcześniej w to uniwersum. Lecz tym razem dodaje również, że ma wrażenie, iż wszystkim potrzeba nadziei, co jest bardziej pozytywne niż słodko-gorzki aspekt, jakiego spodziewa się zapewne wielu widzów i czytelników.

Autor przyznał także, że zawsze podziwiał „Władcę Pierścieni” Tolkiena, sam jednak starał się zmienić fantastyczną krainę w bliższą rzeczywistości, z ludźmi mającymi w sobie równocześnie dobro i zło.

Bitwa między dobrem i złem toczy się w sercu każdego człowieka. W każdym z nas, każdego dnia, każdego roku. Ludzie, który robią rzeczy szlachetne i heroiczne we wtorek, mogą postępować nikczemnie i egoistycznie w środę – powiedział pisarz.

Poniżej możecie zobaczyć fragment nagrania z wizyty pisarza na Norwestern University:

George R.R. Martin, jako stojący za serią książek, czasem pisuje odcinki „Gry o Tron” i konsultuje rozwój wydarzeń na ekranie. Wciąż jednak, mimo iż serial wprowadził mnóstwo zmian w odniesieniu do książek, aby dopasować je do małego ekranu, wiele z głównych punktów pozostaje taka sama. Ponadto, ostatnie tomy „Pieśni Lodu i Ognia” nie zostały jeszcze opublikowane, a Martin tymczasem spotkał się z Weissem i Benioffem, by porozmawiać o zarysie tego, dokąd seria ostatecznie zmierza. Zatem obydwie narracje, jeżeli chodzi o najważniejsze kwestie, nie skończą zbyt daleko od siebie.

Słowa o słodko-gorzkim zakończeniu i nadziei trudno uznać za spoilery, czy w ogóle cokolwiek konkretnego. Choć w momencie, gdy sezon 5 sporo postaci pozostawił martwych, pogrążonych w cierpieniu lub w niebezpieczeństwie, to nieco bardziej optymistyczne zakończenie całego serialu może być atrakcyjną perspektywą.