Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jak Gra o Tron ocaliła jedną z aktorek od prostytucji

“Gra o Tron” z pewnością uczyniła wiele odkąd jest emitowana – chociażby wprowadziła w świat fantasy ludzi nigdy wcześniej nie zainteresowanych tym gatunkiem. Co ciekawe, seria pomogła przynajmniej jednej osobie w problemach osobistych – jedna z aktorek pojawiających się w produkcji, Josephine Gillan ujawniła, że “Gra o Tron” dosłownie ocaliła ją od prostytucji poprzez danie jej możliwości zmiany życia i podjęcia pracy na planie.

Kiedy Gillan była młodsza sąsiad odurzył ją kokainą, a następnie zgwałcił. Poza przemocą na tle seksualnym dziewczyna chodziła do 24 różnych podstawówek i mierzyła się z pełnym przemocy związkiem matki. Dziewczyna kilka lat spędziła prostytuując się i biorąc udział w filmach pornograficznych.

Wszystko zmieniło się, kiedy znalazła w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniach aktorki bez problemów z nagością. Jak się okazało, ogłoszenie dotyczyło roli w „Grze o Tron”. Pokazywanie się nago przed milionami ludzi na całym świecie być może nie jest pracą marzeń dla każdego, ale Josephine twierdzi, że show uratowało jej życie.

gilian j

Gillan pojawia się w obecnym sezonie serii, a jej kontrakt sięga sezonu 7. Występ w produkcji otworzył jej także drogę do dwóch innych produkcji.