Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jak historia wpłynęła na przebieg Bitwy Bękartów?

W ostatnim sezonie „Gry o Tron” byliśmy świadkami Bitwy Bękartów, podczas której siły Jona Snowa zmierzyły się z wojskiem Ramsaya Boltona. Miguel Sapochnik, który reżyserował 10 odcinek sezonu 6 podczas tegorocznego Comic-Conu podzielił się kilkoma faktami dotyczącymi bitwy i tym, jak historia wpłynęła na jej przebieg.

Reżyser odcinka i inni zaangażowani podczas tworzenia sekwencji, inspirowali się bitwą o Agincourt, która rozegrała się w 1415 roku pomiędzy Anglią i Francją, a także bitwą pod Cannae z 216 r. p.n.e.

Oto, co powiedział Sapochnik odnośnie epizodu:

Całą ideą było zaczerpnięcie z historii i strategii bitew. Francuzi w bitwie pod Agincourt zaatakowali Anglików na polu, a Anglicy ich otoczyli i dosłownie rzecz ujmując wykosili.

Początkowo okrąg mieli stanowić jeźdźcy, ale konie nie lubią, kiedy pcha się ich na ludzi – armia Jona Snowa musiałaby przebić się przez zwierzęta siłą, więc Sapochnik postanowił raczej postawić ludzi na przeciw ludziom.

Sapochnik reżyserował również kilka innych docenionych epizodów “Gry o Tron”, w tym “Hardhome” z sezonu piątego i “”The Winds of Winter” z szóstego. Niestety nie został on wybrany do reżyserowania żadnego z epizodów sezonu 7, ale ma nadzieję na powrót do serii.