Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jaki los czeka Aryę Stark?

Młoda Arya Stark odegrała kluczową rolę w 5 sezonie „Gry o Tron” – zabiła nienawistnego Meryna Tranta w finałowym odcinku. Jednak to wydarzenie wywarło ogromny wpływ jej dalsze losy. Dziewczyna oślepła, aby nauczyć się pewnej cennej lekcji. Co dalej czeka młodą Starkównę? Rąbek tajemnicy uchyla Maisie Williams.

W ostatnim wywiadzie dla Vulture, Maisie Williams, wcielająca się w postać Aryi wypowiedziała się na temat tego, jak bardzo bolesne okazało się noszenie szkieł kontaktowych, które sprawiały, że wyglądała na niewidomą:

Pod koniec sezonu byłam bardzo pewna siebie. Myślałam sobie „Oh, noszenie kontaktów jest w porządku, nie mogę się doczekać”, jednak to było nie lada wyzwanie. Są bardzo bolesne, ogromne i bardzo grube.

W powieściach George’a R.R. Martina ślepota Aryi ma kluczowe znaczenie dla jej szkolenia. Oznacza to tyle, że Williams z pewnością będzie nosić szkła kontaktowe podczas szóstego sezonu.

Udawanie, że jest się ślepym jest dużo łatwiejsze, kiedy faktycznie nic nie widzisz. Więc tak właściwie je lubię. – kontynuuje aktorka.

Premiera pierwszego odcinka szóstego sezonu „Gry o Tron” odbędzie się 24 kwietnia.